Zde může být vaše reklama.
Pondělí 15.7.
Svátek má Jindřich
Menu

Nové galerijní prostory zdobí díla Josefa Honyse

Nové galerijní prostory zdobí díla Josefa Honyse

foto: Ústecký kraj

17. 12. 2019 - 00:00

Výstava díla malíře a básníka Josefa Honyse otevřela v hlavní budově Oblastního muzea a galerie v Mostě nové galerijní prostory. Na více než 300 metrech čtverečních tak bude moci organizace prezentovat zejména vlastní výtvarné sbírky i zapůjčené výstavy.

Vedle suterénu kostela Nanebevzetí Panny Marie tak v Mostě vznikl další prostor určený výlučně pro výstavy výtvarného umění. Výstavní sály nabízejí optimální mikroklimatické podmínky pro vystavování uměleckých děl na plátně, z papíru a dalších organických materiálů.

Adaptace prostor byla podpořena Ústeckým krajem a vlastní výstava pak Ministerstvem kultury ČR. Celkový objem investovaných prostředků přesáhl čtyři miliony korun. Jedná se o jednu z mnoha aktivit kraje přispívající k řádné péči a prezentaci kulturního dědictví.

Architektonický záměr expozice zpracoval pražský ateliér Turic Architekt a na realizaci se podílelo velké množství dodavatelů, mimo jiné krajská příspěvková organizace Střední odborná škola v Litvínově – Hamru. Výtvarné řešení výstavy je dílem akademického malíře Pavla Kocha a výstavní koncept zpracovali kurátoři Adam Hnojil a Jitka Šrejberová.

Slavnostní vernisáže se zúčastnil předseda Výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský a potomci Josefa Honyse, kteří díla na výstavu zapůjčili. Zájemci budou moci výstavu zhlédnout do 12. dubna 2020.

Další články