Dnes:17°C

Zítra:23°C

Úterý 4.8. Dominik
Menu

V Želechovicích hořela skládka komunálního odpadu

V Želechovicích hořela skládka komunálního odpadu

foto: Pavel Pech

04. 12. 2019 - 09:00

Na skládce u Siřejovic byl požár včera v 17:17 lokalizován a dnes v 7:09 byla nahlášena likvidace. V 7:51 bylo ale nalezeno skryté ohnisko, takže nyní probíhají dohašovací práce.

Už první prosince šest hasičských jednotek vyjelo k požáru skládky komunálního odpadu u Čížkovic - Želechovic, okres Litoměřice. Hoří na ploše 70x100m, zasahuje 32 hasičů. Na místě je rypadlo ze Záchranného útvaru HZS z Jihlavy. Skládku rozebírá, a hasiči ji prolévají pěnou. Požár se zatím nepodařilo lokalizovat, Na místo byla povolána další těžká technika. Zásah se zřejmě protáhne na více dní.

Zásah u požáru komunálního odpadu na skládce u Želechovic - Siřejovic pokračoval i druhého prosince. Odpad je rozhrnován nakladačem a buldozerem. Hasiči jej prolévají vodou. Na místo byl vyžádán měřící vůz na měření látek v ovzduší. Povolaná Laboratoř HZS Třemošná provedla měření koncentrací v přilehlých oblastech, naměřeno pouze stopové množství škodlivin, nejsou potřeba zvláštní opatření, přilehlým obcím se doporučuje nevětrat.

3. prosince zásah na skládce komunálního odpadu u Želechovic - Siřejovic pokračuje. Na místě zasahuje deset hasičských jednotek. Síly a prostředky byly navýšeny. Na skládce komunálního odpadu u Siřejovic zasahuje nyní 21 jednotek 73 hasičů. Prolévání a rozhrabávání odpadu bude trvat dnes do 19:00. Hromadu proměří termokamera. Na noc byla ponechána jedna jednotka jako dozor. Pokud bude vše v pořádku. Firma by měla zítra odpad zavážet zeminou.

0 komentářů

Další články