Dnes:21°C

Zítra:22°C

Pondělí 1.6. Laura
Menu

Za 61 milionů UJEP prodá městu bývalý rektorát

UJEP prodá městu bývalý rektorát

foto: UJEP

17. 09. 2019 - 08:57

Vedení UJEP má před sebou významný den. Zpečetí spolupráci, rozumný záměr, a předá svůj majetek do dobrých rukou. Bude podepsána Kupní smlouva o prodeji majetku univerzity v areálu Hoření.

Hned čtyři devítky budou figurovat u podpisu smlouvy, kterou prodá Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem svůj majetek na adrese Hoření v Ústí nad Labem Statutárnímu městu Ústí nad Labem. Dne 19. 9. 2019 v 9:00 h podepíší rektor, doc. Martin Balej, a primátor,  Ing. Petr Nedvědický, Kupní smlouvu.

Pozemek o celkové výměře 17 306 m2 včetně jedenáctipatrové budovy prodává UJEP městu Ústí nad Labem za částku 61 000 000 korun.

Prodej Hoření našemu městu považuji za velmi dobrý počin. Pro nás je město naprosto seriózní partner, prodáváme mu objekt ve velmi dobrém stavu a s vybavením i dispozicí, které jsou více než vhodné pro záměry, které vedení města s budovou do budoucna má,“ říká rektor Martin Balej.

Budova v Hoření ulici v minulosti sloužila jako sídlo rektorátu UJEP a sídlily zde i některé katedry pedagogické fakulty. Většina pater objektu však sloužila jako univerzitní koleje. Po přestěhování rektorátu do univerzitního kampusu byly úřednické prostory pronajaty a kolejní část zakonzervována.

V objektu jsou kompletní pokoje, kde dříve bydleli studenti, s vlastním sociálním zařízením. Jsou zde dvě tělocvičny, posilovna, aula, která může sloužit i jako kulturní sál. Je zde rozsáhlá jídelna s vlastní vývařovnou, moderní vrátnice, vlastní parkoviště a venkovní pozemek s možností budoucí výstavby nebo úprav,“  uvádí výčet předností prodávaného objektu Martin Balej, který ho spatřuje jako ideální např. pro budoucí zřízení seniorského bydlení. 

Univerzita podpisem kupní smlouvy kompletně objekt neuvolní, do ukončení výstavby Centra přírodovědeckých a technických oborů UJEP, tedy do úplného uvolnění budovy PF v ulici České mládeže, zde budou stále v prvním a druhém patře sídlit čtyři katedry pedagogické fakulty. UJEP bude v tomto smyslu platit městu pronájem 2,1 mil. korun ročně.  

Kupní cena ve výši 61 mil korun bude městem univerzitě zaplacena ve třech splátkách. Prvních 20 milionů do konce roku 2019, druhou dvacetimilionovou částku město splatí do konce roku 2020 a zbývajících 21 milionů do 30. 6. 2021,“ uvádí kvestor UJEP Ing. Leoš Nergl.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články