Pondělí 8.12.
Svátek má Květoslava
Menu

Hrozí mu tři roky Policisté dopadli útočníka krátce po činu

Policisté dopadli útočníka krátce po činu

foto: Pixabay

09. 08. 2019 - 16:00

Obvinění ze čtyř trestných činů si začátkem týdne od policejního vyšetřovatele převzal čtyřicetiletý muž z Klášterce nad Ohří. Měl se dopustit výtržnictví, poškození cizí věci, nebezpečného vyhrožování a pokusu ublížení na zdraví.

Je mu kladeno za vinu, že v sobotu večer v Klášterci nad Ohří měl s dřevěnou násadou v ruce opakovaně udeřit do zaparkovaného osobního motorového vozidla, tím rozbít skleněné výplně oken i světel a poškodit také karosérii vozidla. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. To však nebylo všechno, čeho se měl dotyčný dopustit. V průběhu poškozování osobního vozidla měl fyzicky a slovně napadat jednačtyřicetiletého majitele vozu, jehož se podle zjištění policie snažil uhodit zmíněnou násadou a měl mu také vyhrožovat zabitím.

Obdobného jednání pak nebyl podle dosavadních zjištění ušetřen ani pětatřicetiletý známý majitele vozidla. Tento poškozený měl v souvislosti s tím, jak se útoku bránil, utrpět zranění, která si vyžádala ošetření v nemocnici. Policistům se ještě týž večer podařilo útočníka zadržet, při dechové zkoušce mu naměřili více než 1 promile alkoholu. V případě, že by vina obviněného byla u soudu prokázána, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše tří let.

Další články