Dnes:4°C

Zítra:14°C

Sobota 4.4. Ivana
Menu

Budoucí zubní techniky ukázali svůj um v soutěži

Budoucí zubní techniky ukázali svůj um v soutěži

foto: Ústecký kraj

16. 01. 2020 - 15:00

Letošní 4. ročník soutěže Ústecký Dent se uskutečnil v Ústí nad Labem za účasti soutěžících z celé ČR v rámci studijních oborů Asistent zubního technika a Diplomovaný zubní technik. Mezinárodní rozměr dodali celé akci účastníci z Německa a Slovenska.

Soutěžní den na ústecké Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické zahájila ředitelka Miroslava Zoubková. Na řadu pak přišla první disciplína – kresba, tentokrát žvýkací plochy druhého dolního premoláru (dolní pětky). V druhé disciplíně se modelovaly horní moláry (šestky a sedmičky). Jednalo se o precizní voskovou modelaci a také o to, co nejlépe vystihnout morfologicky jejich přirozenost. K dispozici měli účastníci speciální pomůcky, které poskytli pro tento účel sponzoři. Bez nich a přispění Krajského úřadu Ústeckého kraje by se nemohla tato akce uskutečnit.

Hodnotící komise složená z odborníků z praxe měla opravdu složitý úkol vybrat a ocenit nejlepší práce. Všechny byly na velmi profesionální úrovni. První místo v kategorii kresba obsadila Lucie Jalušková z pořádající školy, druhé místo patřilo Praze, třetí Nymburku. V modelovacích technikách se nejlépe umístila Denisa Kašáková z Karlových Varů, druhou pozici obsadila Ostrava - Vítkovice a třetí opět Karlovy Vary.

Po celkovém součtu všech bodů se stala nejúspěšnější školou SZŠ a VOŠZ z Karlových Varů. Pořádající škola obsadila velmi těsně druhou příčku. Vítězové obdrželi od zástupců podporovatelů hodnotné ceny. Ocenění předávali předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová.

Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články